Карло Анчелоти нема да биде на клупата на Наполи на саботната пресметка против Рома поради суспензија која ја доби по мечот со Аталаната.

Тренерот на Елмас, е сусоендиран поради рекација кон главниот судија на средбата со Аталанта која заврши нерешено 2-2, Анчелоти влезе на теренот и дискутираше со судијата.

Наполи во сабота и гостува на Рома во дербито на колот, Анчелоти нема д абиде на клупата на тимот од Неапол.