Раководството на Наполи категорично ги демантираше инфрмациите во италијанските медиуми за наводна конфронтација меѓу тренерот Џеаро Гатузо и дел од тимот.

Челните луѓе на Наполи посочија дека станува збор за „лажни вести“ и се исклучително изненадени од „измислиците“ во медиумите.

Некои интернет сајтови и медиуми вечра објабвија крајно невистините информации за наводен скандал меѓу Рино Гатузо и фудбалерите. Во тоа нема ниту грам вистина“, соопшти клубот во чии редови игра македонскиот репрезентативец Елиф Елмас.