Дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали, се очекува да се најде во тимот за неделниот дуел на „наполитанците“ против Лече.

Ова за Сенегалецот ќе биде прв дуел по два месеци, кога на дуелот со Парма се повредите во воведните пет минути. Кулибали се мачи со повреда на мускулот бицепс феморис, повреда попозната како вирус на бутниот мускул.

„Столбот“ во одбраната на Наполи поради оваа повреда пропушти седум натпревари.