Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис е подготвен на Фиорентина да и исплати 30 милиони евра за Никола Миленковиќ.

Србинот треба да биде замена за Калиду Кулибали кој е на излезна врата кај Наполи, Јунајтед ПСЖ и Ливерпул преговараат со клубот од Неапол за услугите на Сенегалецот.

Наполи бара замена во одбраната, ја најде во името на Миленковиќ кој има 22 години, поранешен играч е на Партизан, во Фиорентина е од 2017 година.