Стадионот во Неапол од денеска и официјално ќе го носи името на легендарниот Аргентинец Диего Армандо Марадона.

Наполи се огласи на твитер со порака која ги израдува навивачите и сите во Неапол.

„Добредојдовте на стадионот  Диего Армандо Марадона“