Светот е во шок по смртта на Диего Армандо Марадона, за многумина фудбалски „бог“ кој беше најдобриот на светот.

Престижниот весник од Франција, Л’Екип, на насловната страна неверојатен наслов:

„БОГ ПОЧИНА“ – алудираше на фудбалската легенда Марадона.