Фудбалерот на Партизан, Бибрас Натхо со оптимизам гледа на утрешното соочување со нашата репрезентацијата во последното коло од евроквалификациите.

„Сакаме да победиме овде бидејќи сакаме три бода. Очекувам тотално различен натпревар од оној во Бер Шева. Македонија тогаш се бранеше, сега очекувам агресивна Македонија која сака победа но ние сме подготвени за овој меч и сакаме да победиме.“ – изјави Висбрас Натхо.

За 31 годишниот Натхо натпреварот со Македонија ќе биде негов 65 во дресот на Израел.