Интер нема резултати по желба на навивачите, екипата се мачи во Серија А, во Лигата на шампионите е пред елиминација, се погласни се барањата за отказ на Антонио Конте.

Навивачите на Интер го кренаа гласот, Антонио Конте да си оди, ова не е се резултати за реномето на клубот, нема потреба од нова шанса за тренерот кој ги разочара.

Фановите на клубот од Милано, направија хаштаг #ConteOut, на социјалните мрежи барањето за оставка се шри со огромна брзина, деновите на Конте на клупата на Интер се избројани.