Лука Модриќ не е на листата на играчи кај Реал Мадрид  кои ќе настапат на мечот со Салцбург денеска.

Според официјалните информации од таборот на „кралевите“ Модриќ има повреда и не е во комбинација за овој натпревар.

Социјалните мрежи „зовреа“,  навивачите на Милан сметаат дека Хрватот е на преговри со клубот од Милано.Меѓу реалноста и сонот пишува „GazzetadelloSport“ има многу разлика, платата на Модриќ е 12 милиони по сезона   итоа основниот проблем во преговрите на Милан со Реал Мадрид тврди прстижниот весник од Италија.