Тотенхем едвај го елиминираа тимот на Локо Пловдив, славеа триумф во Бугарија со пресврт 2-1 откако губеа со 1-0.

Тимот на Мурињо го заврши мечот во Бугарија со два играчи повеќе, сега повторно доаѓаат на Балканот, на дуел со Шкендија во Скопје.

Навивачите на Тотенхем со сеир, каде доаѓаат и на кој стадион ќе играат…