Два месеци по срцевиот удар, шпанскиот голман Икер Касиљас го одработи првиот тренинг во Порто.

Голманот, на 1 мај доживеа срцев удар, имаше операција по што се шпекулираше дека ќе ја заврши кариерата, но тој одлучи да се врати.

„Враќање на работа, прв ден“ – напиша Касиљас под објавената фотографија на социјалните мрежи.