Репрезентативецот на Бразил, Нејмар донел одлука во однос на неговата иднина во дресот на ПСЖ по најавите за негов кам-бек во Барселона.

Според „Мундо Депортиво“, Нејмар планира прво да ја освои титулата во ЛШ со ПСЖ а потоа да се врати во Барселона.

Ова го соопштил најскапиот фудбалер во историјата на овој спорт на неговите соиграчи.

ПСЖ за Нејмар бара 180 милиони евра, Барселона за напаѓачот нуди повеќе играчи на размена плус пари, меѓу кои се Ракитиќ, Тодибо и Дембеле.