Иван Божовиќ повеќе нема да биде селектор на футсал репрезентацијата на Македонија, дознава дриблинг.мк по трите порази во претквалификациите за СП 2020 година.

Македонија запиша три порази во Скопје, загубивме од Словенија, Косово и Украина, со три порази од исто толку мечеви, селекторот Божовиќ реши да поднесе оставка.

Официјална потврда за оваа одлука на Божовиќ се очекува вечерва или најдоцна утре.