Македонскиот репрезентативец, Илија Несторовски ќе го започне мечот за Удинезе кои во рамки на 12 коло на Серија А го дочекуваат Спал.

Несторовски се надева дека денеска ќе го постигне конечно првиот гол оваа сезона за тимот од Удине, кој минатото коло издвојува битна победа над Џенова во битката за опстанок.