Удинезе и Фиорентина одиграа просечен натпревар без голови, Илија Нестровски мечот го започна од првата минута и беше заменет во 62 минута.

Македонскиот репрезентативец одигра солидно, Удинезе со овој освоен бод има 27  и на табелата е на 14. позиција, ја продолжува борбата за опстанок.

Фиорентина со 29 бода се наоѓа на 13. место во Серија А.