Македонскиот репрезентативец, Бобан Ноколов објасни зошто се решил да го напшти Мол Фехервар и да ја прифати понудата од Лече.

Екипата од „Виа Дел Маре“ е на шестото место на табелата во Серија Б по 18 кола освои 29 бода но има план да се врати во Серија А.

Среќен сум што сум во овој клуб. Многу бев среќен кога слушнав дека Лече е заинтересиран за мене. Горан Пандев ми кажа многу убави работи за Лече знаев дека тука е одлична прилика и се надевам дека ќе останам тука повеќе години. Доаѓам со мабиција да му помогнам на тимот да се пласира во Серија А. Тоа е мојоата цел и се надевам дека ќе му се оствари.“ – вели Николов.