Бобан Николов  го постигна решавачкиот гол за Македонија во победата над Израел на последниот квалификациски меч за ЕУРО 2020.

За Николов ова беше втор гол во дресот на Македонија, по мечот со Израел изјави дека со нетрпение го очекува дуелот со Косово во март.

„Оваа победа ни дава самодоверба за она што претстои, за мечот со Косово. Има уште многу до тогаш, но сонувам да играм на Европско и едвај чекам да дојде март. Најважно е сите да бидeme здрави и живи и да немаме вакви проблеми како што ни се случија сега, затоа што секој играш е важен во оваа репрезентација.“ – изјави Николов.

ВИДЕО: