Бразилскиот репрезентативец, Габриел Жезис нема да игра фудбал најмалку три недели.

Ова го потврдија од Бразилската фудбалска федерација откако Жезус беше тргнат од списокот на играчи за престојните натпревари со Боливија и Перу.

Манчестер Сити е без Агуеро а сега остана и без Жезус што е голем проблем за Гвардиола кој мака мачи со составување на ктим за престојните предизвици во Англија.