Ако Манчестер Сити ја загуби апелацијата во Спортскиот арбитражен суд во Лозана, клубот најверојатно ќе остане и без тренерот Пеп Гвардиола, пишува The Telegraph.

Според сознанијата на изворот, Гвардиола сериозно ќе размисли дали ќе остане во Сити, без можност две години да настапува во европските натпреварувања.

Досега не постоеше сомнение дека второпласираниот Сити нема са биде дел од Лигата на шампионите.