Кристијан Мбулу, член на нисколигашот Морекам е пронајден мртов ,истрагата покажала дека нема знаци на насилство, засега не е позната причината за смртта.

Мбулу имаше 23 години, тој е поранешен играч на Милвол, Мадервил и Кру.

Фудбалска Англија е во шок, полицијата го истражува случајот, потврди Би-Би-Си.