Оле Гунар Солскјер вчеравечер посочи дека Алекс Телес поради позитивен Ковид-19 тест вчера беше изоставен од тим за пресметката со Лајпциг.

Левиот бек кој ова лето пристигна во Манчестер Јунајтед од Порто е испратен во изолација во период од десет дена.

„Му посакуваме брза рехабилитација и акм-бек во нашата група.“ – напишаа од Јунајтед.

Телес нема симпоми на Ковид-19 и се чустува добро, потврди Солскјер.