Дербито во Торино меѓу Јувентус и Милан започнува од 20-45 часот, дуел на две екипи со ист број на бодови, по 69 и до крајот на сезоната ќе играат за излез во Лигата на шампионите.

Официјалните составо на Андреа Пирло и Стефано Пиоли за големата пресметка во Серија: