Вечерва се играат реванш средбите од полуфиналето во Европа лигата, Рома има негатива од 2-6 против Јунајтед, додека Арсенал е во минус од еден гол на дуелот со Вилјареал кој запиша победа на првата средба со 2-1.

Дуелите, Рома-Јунајтед и Арсенал-Вилјареал се играат од 21 часот, објавени се официјалните состави на екипите.