Интер го пречекува Реал Мадрид, натпревар од Лигата на шампионите во кој никој нема право на пораз доколку сака нокаут фаза во елитата на УЕФА.

Антонио Конте со Лукаку и Лаутаро ќе го напаѓа Реал Мадрид кој во стартниот состав го има Модриќ, Одегар, Крос…