Како  и што најави, Маурицио Сари ќе го одмори Кристијано Роналсо по репрезентативните настапи за Португалија и ќе го пропушти мечот со Аталната утре во Бергамо.

Тренерот на „старата дама“ објасни дека на Роналдо му треба одмор, потребен ние вели Сари за натпреварот во вторник во Лигата на шампионите против Атлетико Мадрид.

Јувентус е лидер во калчото 32 бода, Аталанта со 10 бода помалку е на 5. место на табелата.