Потврдени се сатниците за шесте одложени натрпевари од 26 рунда во Серија А, во која Јувентус ќе го пречека Интер во дербито на викендот.

Последната одлука значи дека сите натпревари во Италија ќе се играат зад затворени врати до 3 април. Челниците на Серија а одлучија да пет натпревари да се играат во недела а еден во понеделник.

Сабота, 8 март:

12:30 Парма – Спал
15:00 Милан – Џенова и Сампдорија – Верона
18:00 Удинезе – Фиорентина
20:45 Јувентус – Интер

Недела 9 март:

Сасуоло – Бреша