Јувентус официјално со видеопорака на социјалните мрежи потврди дека ја продолжи соработката со репрезентативецот на Шпанија, Алваро Мората.

Мората е играч на Јувентус до јуни 2022 година, потврди клубот од Торино. Мората е во Јувентус од 2020 година, има 28 години, за „старата дама“ запиша 32 настапи и постигна 11 гола.