Македонија ЃП утре на домашен терен е домаќин на Работнички во воведниот натпревар од 15 коло во ПМФЛ.

Домаќините и официјално ја потврдија тренерската смена по заминувањето на Александар Таневски по ремито со Борец.

„Како не би изостанало дополнително внимание на задолжителниот шмек на овој дуел, свој придонес ќе даде и дебито на новиот шеф на стручниот штаб нашите лавови. Добредојде и среќно, Nadzi Shensoy.“ – соопштија од Македонија ЃП.