Од тимот на Рома официјално објавија дека нема да патуваат за Шпанија за мечот против Севиља во рамки на Лигата на Европа.

Ова значи дека овој натрпевар од осминфаналето нема да се одигра во предвидениот термин во четврток на „Санчез Пискуан“ во Севиља. Ова доаѓа, откако  шпанската влада ги откажа сите летови до и од Италија

Засеган не е познато кога овој дуел ќе се одигра.