Зинедин Зидан нема да може да смета не последното најскапо засилување на „Кралевите“ за дуелот со Барселона.

Ова го потврдија од Мадрид откако крилниот напаѓачимал дополнителни прегледи на кои било повврдено дека има повреда на мускулот на десната нога.

Во Реал Мадрид веруваат дека Азар ќе се врати во тимот на крајот од октомври но тоа значи дека нема да биде фит за пресметката со Барселона закажана за 25 октомври.

Ова е лоша вест за Зидан кој се надеваше дека Азар ќе се врати во полн ритам на тренинг по паузата поради реппрезентативните натпревари на средината од следниот месец.