Бразилскиот напаѓач, Ричарлисон одлучи да ја прифати најновта понуда од Евертон а продолжување на договорот до 2024 година.

Ова го потврдија денеска од тимот кој му плати 40 милиниони евра на Вотфорд во 2018 година за да го донесе Ричарлисон на „Гудисон Парк“.

Бразилецот оваа сезона постгина пет гола во Премиер лигата а се поврзуваше со заминување од Англија во зимскиот преоден рок.