Три премиерлигаши им се приклучија на ПСЖ и на Реал Мадрид во битката за потписот на плејмекерот на Лацио, Сергеј Милинковиќ Савиќ, објави „Дејли Меил“.

Српскиот репрезентативец е проценет на 80 милиони евра а според медиумите од Италија ова лето може да го напушти Лацио само во случај да пристигне понуда повисока од 105 милиони евра.

Манчестер Јунајтед, Челси и Тотенхем се трите тима од Англија кои се заинтересирани за фудбалерот на Лацио за кој на големо се пишување минатото лето околку неговото евентуално заминување од Рим.