Најскапо платениот играч во составот на Унаи Емери сеуште не знае дали ќе остане во Лондон по крајот на летниот преоден рок.

Месут Озил има понуди од повеќе тимови меѓу кои најконкретни се оние од Турција и од Германија. Сепак играчот кој зработува по 350 000 фунти неделно во Арсенал допрва треба да разговара со Емери околу неговиот статус во клубот.

За Озил има интерес и од САД но засега неговиот агент инсистира дека плејмејкерот можно е да остане во Лондон најмалку до следното лето.