Зинедин Зидан за пресметката со Осасуна утре во Ла Лига а најверојатно и за дербито со Атлетико следниот викенд нема да има класичен лев бек во конкуренција за настап.

Летното засилување, Менди повторно се повреди а од предходно надвор од стројот е Марсело кој вчера за прв пат тренираше но ќе му бидат потребни најмлаку 10 дена за да биде во форма за настап.

„Не сум загрижен но почнува да ми смета ситуацијата“ – вели Зинедин Зидан.