Капитенот на македонската репрезентација и легенда Горан Пандев ќе се пензинира, против Холандија ќе го одигра последниот меч во репрезентацијата.

Пандев на прашање на дриблинг.мк на прес конференцијата во пресрет на дуелот со Холандија на тема „пензионирање“ изјави.

„ Ова за мене е последен натпревар за македонската репрезентација, јас направив се, и посакувам на репрезентацијата да се пласира на светскот првенство “ – рече Пандев.