Откако Шкупи ја совлада Ренова со 2:1 вчера во воведниот натпревар од 11 коло во ПМФЛ, возвудувањата во домашното фудбалско првенство продолжуваат денеска.

Најголемо внимание привлекува дуелот на Шкендија и Работнички во Тетово како и соочувањето на Скопје и Тиквеш на „Автокоманда“.