Џордан Пикфорд ангажирл телохранители поради заканите по својот живот и неговите најблиски од семејството, пишува Дејли Меил.

Голманот на Евертон го повреди Вирџил ван Дајк на натпреварот одигра пред десетина дена, стигнале закани од хулигани за кои се смета дека се навивачи на Ливерпул. на 17 октомври.

„Џордан е едноставно шокиран, вакви напади не се случуваат секој ден со голем интензитет, тој е решен да го заштити  семејство, принуден е да нагажира обезбедување“ -изјави близок пријател на Пикфорд за „Дејли Мејл“.