Стефано Пиоли ќе го предводи Милан и следната сезона во Серија А, амбициите се големи, конечно пласман на табелата што ќе значи настап во Лигата на шампионите.

Тренерот на Милан има план како да ја оствари зацртаната цел, на раковдството на Милан му порача дека без Ибрахимовиќ и Донарума не може да го замисли тимот.

„Клубот знае што ни донесе доаѓањето на Ибтахимовиќ, сега мора да го задржат ако сакме успех, без Златан и Донарума не можам да дојдам до добри резултати, раковдството мора да направи се да ги задржи“ – изјавил за Скај Италија Пиоли.