Стефано Пиоли е убеден дека Милан може да го побед Интер утре на дербиро во калчо лигата.

Битката за Милано има нова епизода, 225 пресметка меѓу Интер и Милан. Тренерот на Милан, Пиоли смета дека факторот Ибрахимовиќ ќе биде пресуден.

„Ние сме добро подготвени за оваа средба, Ибрахимовиќ е подготвен, сакаме пообеда против Интер, спремни за тоа“ – изјави Пиоли.

Дуелот меѓу Интер и Милан се игра утре од 20-45 часот на „Џузепе Меаца“.