Андреа Пирло со Јувентус има шанса за еден трофеј сезонава во која „старата дама“ разочара во Серија А и Лигата на шампионите.

Амбициите на клубот беа големи пред почетокот на сезоната, се очекуваше конечно историска „триплета“ но на крај од сезоната ќе играат за титула во Купот, единствена утеха за навивачите на Јувентус.

Пирло го одбра тимот со кој утре ќе и спрoтистави на Аталанта, во него се Роналдо, Дибала, Кулушевски, Бонучи, Кјелини, Де Лихт …

Средбата се игра во среда навечер од  21 часот.