Андреа Пирло пред мечот со Специја вечерва, има сериозни проблеми, повредени се Бонучи, Кјлеини, Артур, Квадрадо, Дибала…

Тренерот на „старата дама“ го повика во тимот младиот Николо Фаџоли, има 20 година, само еден настап за Јуве, тој ќе го започне мечот од клупата за резерви, но јасно е дека Пирло има големи проблеми.

Пирло