Денес се играат пет средби од 14 коло во ПМФЛ, лидерот Шкупи е апсолутен фаворит против Пелистер кој е последен на табелата со само четири бода.

Академија Пандев која е втора на табелата во Струмица е домаќин на Тиквеш, средбата ќе биде емитувана низ директен пренос на Спортклуб 2 со почеток од 13 часот.

Пренос, но на државната МТВ ќе можете да проследите од дуелот меѓу Струга ТЛ и Работнички, на останатите средби се среќаваат Борец-Ренова и Шкендија – Брегалница.

Вера се одигра средбата Скопје-Македонија ЃП со резултат 1-2.