Престојниов викенд ќе се одигра комплетното 26 коло во ПМФЛ, во кое дербито ќе се игра во Тетово, Ренова е домаќин на Шкендија.

Александар Ставрев е делегиран за главен судија за градското дерби, ќе му помагаат Дејан Костадинов и Гоце Петрески.

26 коло ПМФЛ:

Сабота:

Работнички – Пелистер (главен судија Марјан Гоцевски)

Недела:

Ренова – Шкендија (главен судија Александар Ставрев)

Академија Пандев – Шкупи (главен судија Игор Стојчевски)

Силекс – Вардар  (главен судија Марјан Ецкоски)

Беласица – Македонија ЃП (главен судија Марјан Стојановски)

Борец – Струга ТЛ (главен судија Стојанче Трпчевски)

Standings provided by SofaScore LiveScore