Викендов се играат средбите од 15 коло во ПМФЛ, дербито се игра на арената „Тодор Проески“, Вардар го пречекува Шкупи.

Овој натпревар ќе го суди Јосип Бартон од Скопје, Александар Ставрев е делегиранз а средбата во Велсе, Борец го пречекува Силекс.

Двојки и судии:

Вардар – Шкупи (Ј. Бартон – Скопје)

Борец – Силекс (А. Ставрев – Скопје)

Шкендија – Ренова (К. Ѓорѓиев – Штип)

Македонија ЃП – Работнички (А. Грујоски – Кичево)

А. Пандев – Струга ТЛ (И. Стојчевски – Скопје)