Викеднов се играат натпреварите од 17 коло во ПМФЛ, дербито се игра во Струмица, Александар Грујоски од Кичево ќе биде главен судија на натпреварот.

ФФМ ги одреди судиите за викенд програмата од 17. коло, Димитар Мечкаровски е назначен за главен судија во Тетово, Шкендија го пречекува Шкупи.

Двојки и судии 13-00час.) :

Сабота:

Македонија ЃП – Струга ТЛ (К. Ѓорѓиев – Штип)

Недела:

АК. Пандев – Вардар (А. Грујоски – Кичево)

Шкендија  – Шкупи (Д. Мечкаровски – Скопје)

Работнички – Силекс (Ј. Качевски – Струга)

Борец – Ренова (М. Младеновски – Скопје)