Во среда се играат средбите од 16. коло во ПМФЛ, сите натпревари започнуваат од 13 часот, класично дерби нема, но дуелот меѓу Силекс и Вардар е во фокусот на вниманието.

Ова е средба на два поранешни шамиони на Македонија, главен судија ќе биде Димитар Мечкаровски од Скопје.

Двојки и Судии, 16-коло(среда):

Силекс – Вардар (Д. Мечкаровски – Скопје)

Работнички – Борец (М. Гоцевски – Струмица)

Шкупи – АК. Пандев (М. Ецкоски – Охрид)

Струга ТЛ – Шкендија (Д. Јакимовски – Скопје)

Ренова – Македнија ЃП (М. Маркоски – Охрид)