Екипите на Вардар, Академија Пандев и Шкендија водат по првиот дел на средбите од 11. коло во ПМФЛ.

Вардар води против Борец со 1-0, идентично е во Тетово каде Шкендија има предност против Силекс, Академија Пандев има водство од 2-0 на мечот со Македнија Ѓ.П.

Водството на Шкендија против Силекс е дело на Фелипе со прекрасен гол.

ВИДЕО:

Резултати, прво полувреме:

Шкупи – Работнички 1-0

Вардар – Борец 1-0

Академија Пандев- Македонија Ѓ.П. 2-0

Струга – Ренова 0-0

Шкендија – Силекс 1-0