Одредени се судиите за 22 коло во ПМФЛ, Јован Качевски од Струга е главен на средбата во Скопје, Работнички ја  прелекува екипата на Академија Пандев.

Струмичани со нов тренер ќе настапат на овој натпревар откако Александар Таневски го замени Јигослав Тренчовски на клупата.

Средбата на арената „Тодор Проески“ се игра во сабота од 13 часот.