Гоцевски Марјан од Струмица ќе ја дели правдата на дербито во Тетово, Шкендија го пречекува Вардар во 9 коло во сабота од 14-30 часот.

Натпреварот меѓу Шкендија и Вардар е единствен кој од 9 коло се игра во сабота, останатите се играат в недела, Ренова го печекува Пелистер со Стојчевски Игор на центарот,  Александар Ставрев еглавен на мечот  Струга ТЛ – Беласица, Марјан Ецкоски  ќе дели правда на мечот Академија Пандев – Шкупи додека во Кратово на средбата Силекс – Рабонички главен е Васко Мавров.

Натпреварот меѓу Ренова и Пелистер му е доверен на Игор Стојчевски додека дуелот Борец- Македонија ЃП ќе го суди Димитар Мечкаровски.