Фудбалерите на Работнички се надеваат на прекин на низата порази во домашното фудбалско првенство против Ренова која во Скопје доаѓа по домашниот пораз од Академија Пандев од 2:1.

Со натпреварот на „Тодор Проески“ ќе биде отворено 16 коло во домашното фудбалско првенство.

Пресметката на четвртопласираниот тим и осмопласираниот ќе може да ја следиме со преност на МТВ.